Vēdera atbalsta ortoze

Ortoze paredzēta personām ar lieko svaru, kurām veidojas vai ir izveidojies vēdera mīksto audu noslīdējums. Ar ortozes palīdzību tiek fiksēti mīkstie audi, atvieglojot ikdienas aktivitātes un mazinot sāpju sindromu muguras jostas daļā.

NOVAVITA vēdera atbalsta ortoze

Vēdera atbalsta ortozi izgatavo pēc individuāliem mēriem. Ortozes audums un īpašā uzbūve ir radīta un izstrādāta Francijā.  Izmantotajiem materiāliem ir Oeko-tex® Standard 100 – neatkarīga sistēma kaitīgo vielu kontrolei un tekstilizstrādājumu sertifikācijai – marķējums.

 • Horizontālā virzienā elastīgs
 • Vertikālā virzienā neelastīgs
 • Trīskārša āķīšu aizdare sānos un plecu daļā, lai regulētu nepieciešamo kompresiju svara izmaiņu gadījumā
 • Spirālveida planšetes priekšējā daļā un tērauda atsperes mugurpusē ar 3D auduma oderi optimālam komfortam
 • Papildus uzliekama un noņemama atbalsta josta vēdera fiksācijai un pacelšanai.

Ilustratīvais materiāls Novatex Medical

Ilustratīvais materiāls Novatex Medical

Liekais svars un aptaukošanās

Liekais svars un aptaukošanās tiek definēti, kā tauku šūnu lieluma un daudzuma palielināšanās organismā. Lieko svaru un aptaukošanos izraisa daudzi faktori, tostarp uzvedība, piemēram, ēšanas paradumi, miega vai fiziskās aktivitātes trūkums un dažādas zāles, kā arī ģenētika un ģimenes vēsture. Aptaukošanās ir hronisks veselības stāvoklis, kas palielina sirds slimību risku un ir saistīts ar daudzām citām veselības problēmām, tajā skaitā 2. tipa cukura diabētu, žultsakmeņiem, osteoartrītu, miega apnoju un noteiktiem vēža veidiem.

Ķermeņa masas indekss

Aptaukošanās diagnostikai un pakāpes noteikšanai vecumā no 18 līdz 65 gadiem izmanto ķermeņa masas indeksu (ĶMI). Pieaugušajiem veselīgs svars tiek definēts kā atbilstošs ķermeņa svars attiecībā pret augumu (garumu). Šī svara un auguma attiecība ir pazīstama, kā ķermeņa masas indekss (ĶMI).

ĶMI diapazoni atšķiras atkarībā no tādiem faktoriem kā reģions un vecums, un dažreiz tie tiek iedalīti apakš kategorijās, piemēram, ļoti zems svars vai ļoti smaga aptaukošanās. Liekais svars vai nepietiekams svars var būtiski ietekmēt veselības stāvokli, tāpēc, lai gan ĶMI nav pilnīgi precīza veselīga ķermeņa svara aprēķināšanas metode, jo netiek ņemta vērā muskuļu un tauku masas savstarpējā attiecība, tā tiek plaši izmantota sākotnējā svara diagnostikā, jo ir ātra un pietiekami precīza 90 – 95 % cilvēku.

Aprēķinot ĶMI jāņem vērā:

 • Sievietēm parasti ir vairāk ķermeņa tauku nekā vīriešiem ar līdzvērtīgu ĶMI.
 • Gados vecākiem cilvēkiem parasti ir vairāk ķermeņa tauku nekā jaunākiem cilvēkiem ar tādu pašu ĶMI.
 • Muskuļotām personām un trenētiem sportistiem var būt augstāks ĶMI lielākas muskuļu masas dēļ.

Atbilstoši aprēķinātajam ĶMI, var noteikt vai ir nepietiekama ķermeņa masa, normāla ķermeņa masa, lieka ķermeņa masa vai aptaukošanās. Pasaules Veselības organizācija atkarībā no ĶMI klasificē:

ĶMI (kg/m2)
Nepietiekama ķermeņa masaĶMI<18,5
Normāla ķermeņa masaĶMI=18,5-24,99
Lieka ķermeņa masaĶMI=25-29,5
Aptaukosanās (I)ĶMI=30-34,9
Aptaukošanās (II)ĶMI=35-39,9
Ekstremāla aptaukošanās (III)ĶMI>40

Aptaukošanās pamata tipi

Fenotipiski izdala divus aptaukošanās (adipozitātes) pamata tipus:

 • Androīda jeb abdominālā aptaukošanās, ko biežāk sauc par centrālo adipozitāti, ar taukaudu izgulsnēšanos uz vēdera un viscerāli. Šāda figūra atgādina ābolu. Šī tipa aptaukošanos visbiežāk novēro vīriešiem un tā ir visbīstamākā veselībai.
 • Ginoīda ar taukaudu lielāko izgulsnēšanos uz gurniem. Pēc formas figūra atgādina bumbieri. Tā biežāk veidojas sievietēm. Parasti pie šī aptaukošanās tipa attīstās mugurkaula, apakšējo ekstremitāšu locītavu slimības.

Kas ir NOVAVITA vēdera atbalsta ortoze?

Medicīniska ierīce, kas atkarībā no personas indikācijām vai morfoloģijas tiek izgatavota pēc individuāliem mēriem, lai nodrošinātu vēdera atbalstu patoloģiskas parietālas nepietiekamības gadījumos (aptaukošanās, stomas, truces utt.), kā arī personām ar lieko svaru, kuriem ir izveidojies vēdera mīksto audu noslīdējums.

NOVAVITA vēdera atbalsta ortozi izmanto vēdera priekšējās daļas fiksācijai un atbalstam, atvieglojot ikdienas aktivitātes un mazinot sāpju sindromu muguras jostas daļā.

Indikācijas

 • Pirms un pēc bariatriskās operācijas
 • Svara zaudēšanas fāzes laikā

Kontrindikācijas

 • Nelietot jostas tieši uz vaļējas brūces vai bojātas ādas (nepieciešams sterils materiāls, kas piemērots ievietošanai starp jostu un brūci: pārsiešana, komprese utt.).
 • Nelietot jostas, ja ir zināma alerģija pret kādu no auduma sastāvdaļām.
 • Nedrīkst lietot personas, kurām vēdera kompresija ir kontrindicēta, ieskaitot grūtniecību, un personas ar asinsrites, plaušu, sirds un asinsvadu vai skeleta saslimšanām.
 • Ja personai ir iegurņa pamatnes vājums, pirms jostas lietošanas rekomendējam konsultēties ar ārstu.

Ieguvumi, lietojot NOVAVITA vēdera atbalsta ortozi

 • Satur/balsta vēdera priekšējo sienu
 • Stiprina vēdera dobumu
 • Samazina muguras un/vai vēdera sāpes
 • Uzlabo statisko līdzsvaru un mobilitati
 • Veicina fizisko aktivitāšu veikšanu
 • Ierobežo ādas macerāciju
 • Atvieglo mobilitāti, mazina slodzi uz mugurkaula jostas daļu un uzlabo stāju
 • Estētiski uzlabo siluetu
 • Psiholoģiski koriģē tēlu un pašcieņu

Kapēc izvēlēties NOVAVITA vēdera atbalsta ortozi?

NOVAVITA atkarībā no personas indikācijām vai morfoloģijas tiek izgatavota pēc individuāliem mēriem.

Priekšējā daļā iestrādātas spirālveida planšetes un iekšējā kabata vēdera atbalstam (inovācija, kas aizsargāta ar patentu).

Muguras daļā iestrādātas tērauda atsperes un 3dimensiāls audums nodrošina papildu atbalstu un komfortu muguras jostas un krustu daļai.

Sānos iestrādāta divpusēja trīs pozīciju āķu aizdare, lai regulētu nepieciešamo kompresiju, svara izmaiņu gadījumā. Papildus uzliekama un noņemama atbalsta josta, kas asistē vājai vēdera muskulatūrai zem nabas līmenī, atbalstot un saturot nokareno vēdera daļu.

Kāpēc izvēlēties NOVAVITA vēdera atbalsta ortozi?

Īpaši izstrādāts divvirziena tehniskais audums, kas radīts Francijā. Audums ir elastīgs horizontālā virzienā, lai nodrošinātu radiālu saspiešanu (kompresiju). Statisks (neelastīgs) vertikālā virzienā gareniskajam atbalstam. Izmantotajiem materiāliem ir Oeko-tex® Standard 100 – neatkarīga sistēma kaitīgo vielu kontrolei un tekstilizstrādājumu sertifikācijai – marķējums.

NOVAVITA vēdera atbalsta ortoze CMA
Audums59% poliamīds 41% elastāns
Plastrons80% poliamīds 20% elastāns

Pieteikties konsultācijai

Sazināsimies ar Jums tuvākajā laikā, lai sarunātu pieņemšanas laiku.